Masaż work site

W czasach, kiedy żyjemy w ciągłym stresie, napięciu i biegu trudno o zachowanie work-life balance. Zachowanie równowagi w naszej codzienności pomiędzy pracą a życiem osobistym staje się bardzo trudne. Nasza firma wychodzi z na przeciw temu z ofertą masaży biurowych na terenie Poznania i okolic. Czy jest to tylko trend, czy skuteczny sposób na poradzenie sobie ze stresem?

Masaż biurowy – co to właściwie jest?

Masaż biurowy inaczej nazywany masażem work site jest to nic innego jak masaż klasyczny z elementami shiatsu, rozciągania i akupresury. Obejmuje on głównie głowę, kark, ramiona oraz górną część pleców. Masaż biurowy trwa nie więcej niż 30 minut.

 

Co więcej, wykonywany jest on najczęściej w pozycji siedzącej, bez konieczności ściągania ubrań, a także bez konieczności wykorzystywaniu środków służących do poślizgu, np. olejów, pudrów.

 

Najpopularniejsze chwyty wykorzystywane w masażu biurowym, to m.in. uciskanie, ugniatanie i potrząsanie. Mają one za zadanie rozluźnienie spiętych mięśni, poprawy krążenia krwi oraz uelastycznienie stawów.

Masaż work site – dlaczego jest popularny?

Wypoczęty i zrelaksowany pracownik, to wydajniejszy pracownik, stąd też pracodawcy szukają sposobów, aby wynagrodzić ciężką pracę każdemu pracownikowi. Jednym z wprowadzanych udogodnień jest masaż biurowy.

 

W dzisiejszych czasach, kiedy pracownicy spędzają coraz więcej czasu przed komputerem, masaż stał się nie tylko przyjemnym, ale również ważnym elementem dla zdrowia pracowników. Dzięki masażowi można skutecznie wpłynąć na poprawę swojej efektywności w pracy, a przy okazji polepszyć życie osobiste.

Jak wygląda masaż biurowy?

Masaż biurowy wykonywany jest na specjalnych fotelach w pomieszczeniach do tego przeznaczonych. Zatem jeśli wcześniej coś zniechęcało Cię przed skorzystaniem z usług relaksu ciała, to masaż biurowy jest świetnym pierwszym krokiem, aby wejść w ten świat.

 

Głównym i najważniejszym celem masaży biurowych jest relaks pracownika. Dlatego też w pokoju może panować aromaterapia i relaksująca muzyka.

 

Masażyści zaczynają od krótkiego wywiadu medycznego. Dzięki niemu w zależności od potrzeb poszczególnych osób mogą skupić się na konkretnych partiach, np. plecach, barkach, karku.

Masaż work site – korzyści

Chociaż masaż biurowy kojarzy się głównie z korzyściami natychmiastowymi, m.in. rozluźnienie ciała, odpoczynek, relaks, zmniejszenie napięcia mięśniowego, to korzyści masażu w pracy jest zdecydowanie więcej.

 

Korzyści masażu biurowego to:

 • zmniejszenie bólu pleców i karku,

 • zmniejszenie lub pozbycie się przewlekłych bólów głowy,

 • zwiększenie koncentracji, kreatywności i efektywności,

 • zwiększenie motywacji do działania oraz poziomu energii,

 • poprawienie postawy,

 • zniwelowanie napięcia oraz nadpobudliwości.

 

Co więcej, skuteczność masażu biurowego jest o wiele większa. Masaż w pracy może wpłynąć bardzo korzystnie na nasz cały układ. Jeśli mierzysz się z:

 • obrzękiem nóg,

 • zimnymi dłońmi,

 • sztywnością, bólem lub mrowieniem rąk i nadgarstków,

 • sennością,

 • napięciowym bólem brzucha,

 • problemami z zasypianiem,

to masaż może okazać się skutecznym sposobem na pozbycie się wszelkich dolegliwości.

 

Korelacja ciało – mózg jest niezwykle silna, a co za tym idzie wyżej wymienione problemy zdrowotne, mogą mieć podłoże w naszym zdrowiu psychicznym.

W jaki sposób wprowadzić masaż biurowy do firmy?

Wiedząc już, jak wiele zalet może przynieść masaż biurowy, warto zastanowić się nad jego wprowadzeniem we własnym biurze.

 

Na początku możesz zacząć od zrobienia krótkiej prezentacji, w której przedstawisz korzyści pracownikom, takie jak zminimalizowanie stresu, zwiększenie produktywności, osiągnięcie balansu między pracą a życiem osobistym. Możesz także zorganizować szkolenie, na którym profesjonalny masażysta pokaże, jak wygląda jedna sesja masażu.

Jeśli jednak nie zauważysz u pracowników entuzjazmu wywołanego masażami w biurze, możesz z pomocą masażysty stworzyć film instruktażowy, w którym pokażesz jak wykonać masaż samodzielnie.

Scroll to Top